Tradice MKS

STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍCH ŘEMESEL BRNO-BOSONOHY s Moravským kominickým společenstvem SE LETOS OPĚT NAVRACÍ K HISTORICKÝM TRADICÍM

 

6. 2015 Brno, Konvent Milosrdných bratří – Střední škola stavebních řemesel Brno Bosonohy společně s Moravským kominickým společenstvem a Cechem čalouníků a dekoratérů navázali na úspěšný loňský rok a opět pasovali vyučené učně na tovaryše. 25 učňů kominického řemesla a sedm čalounického převzalo výuční list při slavnostním aktu, který se již stává tradicí.

V České republice je obecně známé, že zájem o studium učňovských oborů klesá. Organizátoři pasování učňů na tovaryše, při kterém absolventi kromě výučního listu dostanou i list tovaryšský, chtějí poukázat na tento negativní trend a důležitost řemeslných oborů.

Nutnost podpořit mladé učně vnímají i zástupci významných institucí a firem, které akci sponzorují. Z firem například Ricomgas s.r.o. – komínové systémy, společnost Schiedel s.r.o. Nejlepší kominík převzal z rukou zástupce společnosti Komistavo s.r.o. komínovou kameru, bez které se dnešní kominíci už jen těžkou obejdou.

Nejen rodina nové kominíky a čalouníky doprovodila na pomyslném bodu startu jejich pracovní kariéry, ale i hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který se pasování osobně zúčastnil.

1. ročník 2014

2. ročník 2015

HLEDAT PODLE JMÉNA


AKTUALITY

MKS Valná hromada – 30.1.2023 OREA HOTELS s.r.o. + školení 31.1.2023 na téma „vložkovací keramika, šamotové materiály“

18.02.2023
zobrazit

INFOTHERMA 2023

21.09.2022
zobrazit

MKS Valná hromada – 20.6.2022 OREA HOTELS s.r.o.


zobrazit

MKS na Stavebním veletrhu 2022 v Brně

Vážené kolegyně, vážení kolegové a příznivci našeho společenstva, při příležitosti Stavebního veletrhu v Brně naše společenstvo ve spolupráci se Střední školou stavebních  řemesel Brno – Bosonohy (organizátorem soutěže) vyhlašuje již X. ročník soutěže odborných dovedností v oboru vzdělání kominík. V letošním roce, stále ještě poznamenaném pandemií, se budou účastnit žáci z vícero škol naší republiky, bohužel bez zahraniční účasti. Všechny […]

12.04.2022
zobrazit


www.mksbrno.cz (C) 2015