Tradice MKS

STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍCH ŘEMESEL BRNO-BOSONOHY s Moravským kominickým společenstvem SE LETOS OPĚT NAVRACÍ K HISTORICKÝM TRADICÍM

 

6. 2015 Brno, Konvent Milosrdných bratří – Střední škola stavebních řemesel Brno Bosonohy společně s Moravským kominickým společenstvem a Cechem čalouníků a dekoratérů navázali na úspěšný loňský rok a opět pasovali vyučené učně na tovaryše. 25 učňů kominického řemesla a sedm čalounického převzalo výuční list při slavnostním aktu, který se již stává tradicí.

V České republice je obecně známé, že zájem o studium učňovských oborů klesá. Organizátoři pasování učňů na tovaryše, při kterém absolventi kromě výučního listu dostanou i list tovaryšský, chtějí poukázat na tento negativní trend a důležitost řemeslných oborů.

Nutnost podpořit mladé učně vnímají i zástupci významných institucí a firem, které akci sponzorují. Z firem například Ricomgas s.r.o. – komínové systémy, společnost Schiedel s.r.o. Nejlepší kominík převzal z rukou zástupce společnosti Komistavo s.r.o. komínovou kameru, bez které se dnešní kominíci už jen těžkou obejdou.

Nejen rodina nové kominíky a čalouníky doprovodila na pomyslném bodu startu jejich pracovní kariéry, ale i hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který se pasování osobně zúčastnil.

1. ročník 2014

2. ročník 2015

HLEDAT PODLE JMÉNA


AKTUALITY

ŠKOLENÍ SKORSTEN 2020

Vzhledem k současným bezpečnostním opatřením bylo toto školení odloženo na neurčito. PŘIHLÁŠKA NA ŠKOLENÍ ⇐ KLIKNI ZDE

20.02.2020
zobrazit

INFOTHERMA 2020

Ve dnech 20. až 23. ledna 2020 se na Výstavišti Černá louka v Ostravě konal již 27. ročník mezinárodní výstavy Infothermy 2020, tradičně věnovaný vytápění, úsporám energií a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech.  Výstava INFOTHERMA je významnou akcí, které se tradičně účastní Moravské kominické společenstvo ve spolupráci se Střední školou stavebních […]

18.02.2020
zobrazit

Valná hromada MKS

Dne 28. 11. 2019 se uskutečnila v Brně – Bystrci v hotelu Santon valná hromada Moravského kominického společenstva.

28.11.2019
zobrazit

Slavnostní pasování absolventů na tovaryše

Slavnostní pasování absolventů Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy na tovaryše se uskutečnilo 25. 6. 2019 v sále Konventu Milosrdných bratří v Brně. Pasování byli absolventi, kteří úspěšně ukončili obor vzdělání kominík, mechanik plynových zařízení a čalouník.

25.06.2019
zobrazit


www.mksbrno.cz (C) 2015